Regulamin

Fotografia naturalna to coś co czuję całą sobą. Dzięki temu unikamy napiętej atmosfery podczas spotkania i

Rezerwacja sesji zdjęciowej oznacza akceptację niniejszego regulaminu.
Regulamin ma być ułatwieniem i ograniczeniem papierowych umów.

W dniu sesji Klient otrzymuje do podpisania potwierdzenie akceptacji niniejszego regulaminu oraz zgodę w świetle RODO (prawnie wymaganą).

Akceptując regulamin Klient oświadcza, że zapoznał się z moim portfolio, przyjmuje mój styl fotografii, autorską obróbkę, percepcję kadru, kolorystykę zdjęć, ogólną estetykę wykonywanych fotografii.

Fotograf otrzymuje od Klientów dane kontaktowe: imię i nazwisko, adres zamieszkania, adres email, nr telefonu w celu umożliwienia kontaktu i realizacji sesji. Polityka prywatności określa szczegółowo w jakim celu dane pobrane przez Fotografa będą przetwarzane. Przeczytasz o tym w polityce prywatności.

Na sesje lifestyle dojeżdżam do Klienta (dojazd poza Warszawę wyceniany indywidualnie). Na sesje plenerową należy przybyć punktualnie. W przypadku spóźnienia, czas spóźnienia odliczany jest od całościowego czasu sesji.

W przypadku sesji plenerowych istnieje możliwość zmiany terminu sesji (jeden raz) ze względu na warunki pogodowe (pochmurny dzień nie jest powodem przełożenia sesji).

W celu rezerwacji terminu klient wpłaca zadatek w wysokości 100 złotych brutto (słownie: sto złotych) na wskazane przez fotografa konto bankowe.

Pozostałą część kwoty należy uiścić w dniu sesji gotówką (lub przelewem do dnia sesji).

Najpóźniej w dniu sesji Klient deklaruje wybrany pakiet zdjęciowy zgodnie z ofertą. Po sesji pakiet nie może zostać pomniejszony ani powiększony. Do każdego pakietu można dokupić dodatkowe, obrobione zdjęcia w wyznaczonej cenie. Szczegóły w zakładce Oferta.

Cena sesji obejmuje USŁUGĘ fotograficzną (zgodną z wybranym pakietem). Wysyłka odbitek jest dodatkowo płatna i wynosi 18 zł – Paczkomat InPost.

Wybrany pakiet, zgodny z ofertą na stronie oraz wybrany termin sesji oraz wszelkie szczegóły potwierdzane i ustalane są drogą pisemną (mail, Messenger, instagram).

Każdy pakiet sesji można wykupić w formie voucheru prezentowego wg cennika podanego na stronie. Opłata za całość pobierana jest z góry. Ważność vouchera to 6 miesięcy. Po tym terminie nie realizuję usługi i ona przepada. Na voucherze podana jest data ostatecznej realizacji bonu, nie umawiania na sesję.

W przypadku wykonywania sesji w miejscach, w których pobierana jest dodatkowa opłata za wejście wyznaczona przez zarządcę miejsca, opłata ta ponoszona jest przez Klienta.

Po sesji fotograf dokonuje selekcji zdjęć. Zdjęcia wyłonione w procesie selekcji poddawane są obróbce. Następnie wysyłany jest klientowi link do serwisu Mafelo, za pośrednictwem którego klient dokonuje wyboru ujęć. Link zostaje wysłany w ciągu 6-8 tygodni od dnia wykonania sesji.  (Istnieje możliwość wykupienia usługi EXPRESS, w której klient otrzymuje galerię w ciągu 7 dni roboczych).

Na wybór zdjęć Klient dostaje 3 tygodnie. Po tym czasie utracony jest dostęp do galerii. Jego ponowne odblokowanie wiąże się z opłatą 100 zł.

Po dokonaniu wyboru zdjęć, opłaceniu dodatkowych ujęć/odbitek zostają Klientowi przekazane do pobrania zdjęcia w formacie elektronicznym (za pośrednictwem tego samego serwisu – Mafelo). Zdjęcia należy pobrać w ciągu kilku dni, inaczej dostęp do sesji wygasa i nie ma już takiej możliwości. Odbitki można odebrać osobiście lub wysyłane są Paczkomatem InPost do 21 dni od daty wyboru ujęć.

Nie oddaję nieobrobionych zdjęć. Nie ma możliwości wykupienia nieobrobionych zdjęć. Nie udostępniam surowych plików RAW.

Pliki od dnia wyboru przechowuję pół roku. Po tym czasie są usuwane z moich dysków i nie ma możliwości ich odzyskania.

Obróbka zdjęć odbywa się przy pomocy moich autorskich presetów w programie Lightroom. Nie usuwam przedmiotów z tła, nie przerabiam sylwetek, nie odchudzam, nie usuwam znaczków na koszulkach, ubraniach, nie przeklejam min, oczu i innych części ciała.

Photoshop służy mi tylko i wyłącznie do usunięcia pojedynczych wyprysków, drobnych siniaków, skaleczeń, które nie są trwałe. Nie podejmuję się retuszu całej skóry, wygładzania twarzy bądź zmiany sylwetki.

Na sesje lifestyle domowe zawsze sugeruję Klientowi, aby dokładnie przyjrzał się swojemu lokum. Ważne, aby przed sesją mieszkanie było uporządkowane i pochowane wszystkie zbędne bibeloty, wystające kable, wszystko to, czego nie chcemy w kadrze.

Nie ma możliwości usunięcia tego później z kadru.

Na sesję domową nie wożę ze sobą teł, oświetlenia. W trakcie sesji nie używamy żadnych przygotowanych przeze mnie akcesoriów. W trakcie sesji korzystamy ze światła zastanego.

Efekt końcowy zależy od wielu czynników między innymi od pogody, humoru modeli oraz ilości światła zastanego w miejscu wykonywania sesji.

Przed sesją klient otrzymuje od fotografa wskazówki dotyczące przygotowania do sesji (porady odnośnie stylizacji, kolorystyki)

Wykorzystanie zdjęć do celów komercyjnych, takich jak reklamowanie, promowanie, działania marketingowe własnych usług i opakowania jakiegokolwiek produktu, sprzedaży itp. wymaga mojej uprzedniej pisemnej zgody.

Możliwość pochwalenia się wykonanymi przez siebie zdjęciami stanowi ważny element w działalności każdego fotografa. Z tego względu zależy mi na tym, żeby mieć możliwość umieszczenia moich najlepszych zdjęć na stronie internetowej, platformach społecznościowych, a czasem także w materiałach promocyjnych, w pismach branżowych, na blogach branżowych polskich i zagranicznych, w ramach innych materiałów promocyjnych itp.

Zawsze pytam klienta o zgodę na publikację wizerunku. Wybór leży po stronie klienta. Jest mi zawsze niezmiernie miło, jeśli mogę pochwalić się efektami swojej pracy. Zgodnie z prawem i ustawą RODO macie prawo wycofać tę zgodę w każdej chwili i zostać „zapomnianym”.

Fotograf zobowiązuję się do ochrony wizerunku Klienta poprzez nieudostępnianie zdjęć bez jego wiedzy i wcześniejszej zgody do żadnych innych celów niż wskazane w polityce prywatności oraz nieudostępnianie żadnych danych osobowych Klienta innych niż imiona.

Wraz z przekazaniem Klientowi zdjęć, uzyskuje on prawo do ich wykorzystywania w celach niekomercyjnych, w tym do ich rozpowszechniania, drukowania lub powielania (licencja). Oznacza to, że bez ograniczeń może je udostępniać rodzinie i znajomym, kopiować i wywoływać w celu oprawienia itp.

Fotograf nie zgadza się na kadrowanie zdjęć, nakładanie filtrów na Instagramie oraz jakiekolwiek modyfikacje dotyczące ostatecznego wyglądu wykonanej przez fotografa fotografii – prawa autorskie posiada tylko i wyłącznie fotograf.

Wykorzystanie zdjęć do celów komercyjnych, takich jak reklamowanie, promowanie, działania marketingowe usług klienta i opakowania jakiegokolwiek produktu, sprzedaży itp. wymaga uprzedniej pisemnej zgody fotografa.

Poza pięknymi zdjęciami, które stanowić będą niezapomnianą pamiątkę, otrzymujecie ode mnie pełne zaangażowanie w każdą chwilę spędzoną z Wami na sesji. Fotografia jest moją wielką pasją, w którą wkładam całe swoje serce.

Powyższy regulamin powstałby uniknąć niedomówień, niepotrzebnego stresu i nerwów i abyśmy wzajemnie się szanowali.

Każdy klient jest dla mnie niezmiernie ważny, dzięki Wam mogę się rozwijać i zatrzymywać w kadrze najpiękniejsze rodzinne emocje.